تبلیغات
برکه ی اخلاص - طول عمر و زیبایی چهره با نماز شب
اطلاعیه
کتابخانه سایت فعال شد دوستان و کاربران عزیز به دلیل برخی مشکلات و انتقال سرورهای سایت بلاگفا به مکان جدید تا اطلاع ثانوی امکان آپدیت کتابخانه وجود ندارد از صبر و شکیبایی شما متشکریم
طول عمر و زیبایی چهره با نماز شب


همه سلولهای بدن در معرض هجوم «فری رادیکالها» می باشند و یکی از اثرات ذرّات «فری رادیکالها»، ابتلا به بیماری های مربوط به کهنسالی و پیری همچنین آلزایمر، پارکینسون و چین و چروک صورت و پیری زودرس می باشد.

از آنجا که ملاتونین از مؤثرترین عوامل پیش گیرنده و مقابله با «فری رادیکالها» می باشد - چون ملاتونین نقش دفاعی دارد و مهم ترین عامل افزایش آن شب زنده داری و اقامه نماز شب است - می توانیم نماز شب را بهترین عامل زداینده بیماریها و مظاهر پیری، مانند چین و چروک صورت و غیره... بدانیم. طبق گفته پرفسور "راتید": اگر ملاتونین نبود، تمام سلولهای بدن در معرض مرگ بودند و انسان چند ساعت بیشتر زنده نمی ماند.

در این باره امام رضا علیه السلام می فرماید:

«بر شما باد به نماز شب! هیچ بنده ای نیست که آخر شب بیدار شود و هشت رکعت نماز شب و دو

رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخواند و در قنوت آن 70 بار استغفار کند، مگر اینکه خداوند عمر او را طولانی می کند».

پیشوایان دینی ما که معارف و علم خود را از وحی الهی الهام گرفته اند، قرنها پیش به این حقیقت پی برده اند و به اقامه نماز شب توصیه نموده اند و آن را به عنوان بهترین عامل حفظ جوانی، طول عمر، شادی و نشاط معرفی کرده اند.


منابع:

. اسرار پزشکی نماز شب، ص 101 - 102 با تلخیص.

. بحار، ج 87، ص 161.
طبقه بندی: نماز شب و شب زنده داری، نماز از دیدگاه علوم پزشکی، اسرار و چرایی نماز، آثار و برکات نماز، آیات و روایات نماز،
برچسب ها: نماز، نماز شب، شب زنده داری، طول عمر، زیبایی چهره، فواید نماز شب، اسرار نماز،

تاریخ : شنبه 23 اسفند 1393 | 01:06 ب.ظ | نویسنده : .. کریمی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
your-alt
با قرار دادن لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود از ما حمایت کنید

برکه ی اخلاص---->وبلاگی جامع با موضوع نماز

?